Mercedes-Benz Atego 1529 L dane techniczne – Podstawowe informacje

17 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Firma Mercedes-Benz kojarzona jest z niezawodnością. Dlatego ich ciężarówki cieszą się taką popularnością. Producent stworzył serię pojazdów Atego głównie z myślą o transporcie dystrybucyjnym i budowlanym. Pojazdy posiadają odpowiednie wyposażenie w zależności od potrzeb klienta. Model Atego 1527 L to starsza wersja ciężarówki. Jego produkcja została zakończona w 2013 roku. A trwała non stop przez 15 lat, czyli od 1998 roku.

Poznaj Mercedes-Benz Atego 1529 L dane techniczne. W przypadku tego pojazdu dopuszczalna masa całkowita wynosi 15t. Jak większość samochodów ciężarowych tego producenta, tak i ten wyposażony został w dobrze dopasowany silnik diesel. W tym przypadku moc silnika wynosi 216 KM. Mimo że jest to starszy model, już nieprodukowany pojazd sprawdza się doskonale w trasach zarówno na autostradach, jak i trudniejszych drogach. Oczywiście jak na samochód ciężarowy przeznaczony do celów dystrybucyjnych przystało, producent nie zapomniał o odpowiednim napędzie 4×2. Jeśli chodzi o normę emisji spalin, to w tym przypadku ciężarówka jest z godna z Euro V (najnowsza norma to Euro VI).

Bezpieczeństwo i komfort jazdy Mercedes-Benz Atego 1529 L dane techniczne

Aby zmaksymalizować komfort podróży, producent zadbał i w tym przypadku o odpowiednie zawieszenie. Jest to zawieszenie pneumatyczne, które doceniają zwłaszcza kierowcy zawodowi. Pojazd posiada również bezpieczne hamulce ze wspomaganiem ABS oraz hamulec silnikowy. Nad stabilną jazdą nawet na śliskich drogach czuwa system kontroli trakcji ASR. Kabina kierowcy została komfortowo wyposażona w ogrzewany fotel kierowcy, elektryczne lusterko, klimatyzację, komputer pokładowy, a także okno dachowe. Wartym uwagi dodatkiem zwłaszcza dla zawodowych kierowców jeżdżących w długie trasy jest leżanka. Dzięki niej kierujący pojazdem może odpocząć w dowolnym miejscu. W zależności od przeznaczenia pojazdu i potrzeb Klienta niektóre ciężarówki tego modelu posiadają okno na tylnej ścianie kabiny. Dodatkowym ułatwieniem dla zawodowych kierowców jest wspomaganie ruszania pod górę, niwelujące ryzyko osunięcia się pojazdu. Oczywiście jak większość tego typu pojazdów główne lusterko jest elektryczne i umiejscowiono je po stronie kierowcy. Mimo że jest to starsza wersja serii Atego, producent nie zapomniał o wyposażeniu go w tempomat znacznie zwiększający komfort jazdy w przypadku długich, monotonnych tras. Jednym z podstawowych urządzeń w samochodach ciężarowych jest także tachograf. Dzięki temu możliwe jest monitorowanie prędkości, a także funkcjonowania pojazdu. Ten model samochodu ciężarowego posiada manualną skrzynię biegów.

Dane techniczne -Atego 1529 L Mercedes-Benz
Dopuszczalna masa całkowita15 t
Moc silnika216 kW
Przednie zawieszenie###
KabinaL cab ClassicSpace
Tylne zawieszenie###
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 5
Rozstaw osi###
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegów###
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest