Mercedes-Benz Atego 716 K dane techniczne – propozycja, która może zaskoczyć

27 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Mercedesy Atego są uznawane za jedną z lepszych propozycji w swojej klasie, zawdzięczają to nie tylko ekonomicznym i wydajnym silnikom, ale również odpowiedniej jakości wykonania i dbałości o szczegóły. Seria ta miała swoje początki w końcówce lat 90. XX wieku. Przez lata starano się udoskonalać poszczególne modele i sprawiać, by prezentowały się jeszcze lepiej.

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Ci Mercedes-Benz Atego 716 L  dane techniczne, który stanowi doskonały przykład pojazdów należących do tej serii. Jego przestronna szoferka typu L ClassicSpace posiada szerokość 2295 mm oraz długość wynoszącą 2250 mm, dzięki czemu kierowca zawodowy może bez trudu poruszać się po jej wnętrzu. Dzięki większej przestronności, a także ilości schowków w porównaniu z kabiną typu S stanowi doskonałe rozwiązanie na wielodniowe podróże. Przyczynia się do tego także obecność szerokiej leżanki. Klasyczna deska rozdzielcza posiada wyraźne zegary, które pozwalają bez trudu odczytywać wartości nawet podczas nocnych podróży. Wygodny fotel zarówno kierowcy, jak i pasażera podnosi komfort na długich trasach. A tempomat i tachograf zwiększają bezpieczeństwo.

Mercedes-Benz Atego 716 K dane techniczne – Systemy, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo jazdy

Systemy ABS, ASR oraz ESP ułatwiają kontrolę ciężarówki, gdy zaskoczą nas ciężkie warunki. Przeciwblokujący układ hamulcowy ABS zapobiegnie poślizgowi kół. System kontroli trakcji ASR ma za zadanie niedopuszczenie do nadmiernego poślizgu kół podczas przyspieszenia. Natomiast ESP to elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy, gdy pojazd wchodzi w zakręt. System FleetBoard Eco Suport to innowacyjna propozycja, która ułatwia nie tylko nowicjuszom ekonomiczną jazdę. Z jego pomocą obniżyć zużycie paliwa, a także masz możliwość poprawienia swojej technik jazdy. Dzięki takiemu wyposażeniu podróż naszą ciężarówką będzie bezpieczna, a przy tym przyjemna.

Odpowiednią moc zapewnia 156 konny, czterocylindrowy silnik spełniający normy EURO VI. Co pozwala na pokuszenie się o stwierdzenie, że jest on rozwiązaniem ekologicznym. Układ kierowniczy ze sterowaniem ZF 8090 pozwala na wygodne prowadzenie Mercedesa Atego 716 K. Producent, by zapewnić optymalną zmianę biegów, użył w tym modelu skrzyni G 70-6/5.94-0.74. Choć jest to wersja manualna, posiada nie tylko przeciwników, ale duże grono zwolenników.

Całość osadzona została na wytrzymałej ramie. A za sprawą tylnego zawieszenia pneumatycznego ulegają poprawie parametry trakcyjne samochodu. Ten rodzaj zawieszenia jest „miększy” od tradycyjnych resorów sprężynowych. Jednak jego eksploatacja jest kosztowniejsza.

Dane techniczne -Atego 716 K 4x2 Mercedes-Benz 
Dopuszczalna masa całkowita6.5 t
Moc silnika115 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaL cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieL
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi3620 mm.
Masa całkowita zestawu10 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest