Mercedes-Benz Atego 918K 4×2 dane techniczne – charakterystyka

17 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Jednym z modeli popularnego producenta samochodów ciężarowych Mercedes-Benz jest wersja Atego 918K 4×2. Seria modeli Atego skierowana jest do użytkowników zajmujących się zawodowo transportem dystrybucyjnym i budowlanym. Pojazdy te można pochwalić za wyjątkową niezawodność konstrukcyjną. Producent stara się dopasować elementy ramy, osie, układy kierownicze, układy napędowe do rodzaju eksploatacji, a także wymagań poszczególnych klientów. Można powiedzieć, że samochody te są „krojone na miarę”. Przyjrzyjmy się teraz Mercedes-Benz Atego 918K 4×2 dane techniczne.

Model Mercedes-Benz Atego 918K 4×2 jest produkowany od 2013 roku, aż do chwili obecnej. Jego dopuszczalna masa całkowita wynosi 9.5t, natomiast masa całkowita zestawu 13t. Producent zdecydował się tutaj na zastosowanie silnika o mocy 130 kW i napędu 4×2. Dzięki takiemu rozwiązanie nie ma problemów z jazdą nawet w trudnych warunkach. Warto wspomnieć, że samochód spełnia najnowszą normę emisji spalin Euro VI.

Wygoda i bezpieczeństwo Mercedes-Benz Atego 918K 4×2 – dane techniczne

Ten samochód ciężarowy wyposażony został w kabinę kierowcy typu S Classic Space. Oczywiście producent zadbał o jej komfortowe wyposażenie. Wewnątrz znajduje się fotel kierowcy, który jest amortyzowany, a także siedzenie dla pasażera. W zależności od potrzeb i rodzaju eksploatacji tylna ściana kabiny może być wyposażona w okno w celu większej widoczności. Lusterko główne jest tutaj elektryczne i umieszczono je po stronie kierowcy. Natomiast zewnętrzne lusterka wyposażono w podgrzewanie. Istnieje możliwość na życzenie klienta, zamontowania kabiny ze wzmocnionymi tylnymi śrubami. Co znacznie zwiększa komfort podróży, zwłaszcza w przypadku nierównych dróg. Ciężarówka dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa zaopatrzona została w hamulce ze wspomaganiem ABS, a także hamulce tarczowe. Zmiana biegów w tym pojeździe odbywa się manualnie. Podstawowym i obowiązkowym wyposażeniem tego typu pojazdów jest oczywiście tachograf, dzięki czemu możliwe jest monitorowanie prędkości i funkcji pojazdu. Producent w wyposażeniu nie pominął również tempomatu znacznie usprawniającego zwłaszcza długie podróże. We wszystkich modelach Atego Mercedes-Benz dba o zainstalowanie precyzyjnego układu kierowniczego pozwalające na dokładne sterowanie tak dużym samochodem. Przy szybszych jazdach układ kierowniczy dba o stabilność toru jazdy. Ważnym, a także powszechnym udogodnieniem zwiększającym bezpieczeństwo jest immobiliser. Kierowcy zawodowi cenią sobie samochody ciężarowe z serii Atego. Zostały one zaprojektowane ze szczególną dokładnością o każdy szczegół.

Dane techniczne - Atego 918 K 4x2 Mercedes-Benz 
Dopuszczalna masa całkowita9.5 t
Moc silnika130 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaS cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi3020 mm
Masa całkowita zestawu18 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest