Specjalnie zoptymalizowane pompy oleju dla silników MAN

13 maja 2021 | Warto wiedzieć

Eliminacja uszkodzeń i zmiana konstrukcji wirników drogą do sukcesu

Pompy oleju marki BF, które dostarczane są na rynek wtórny przez MS Motorservice International GmbH to produkty najwyższej klasy. Są one częściami zamiennymi do silników MAN D20.66 i D26.76. Opracowane przez wspomnianą firmę pompy o numerach 20 1402 20660, 20 1402 26760 oraz 20 1402 26761 charakteryzują się ulepszoną konstrukcją. W trakcie konstruowania owych pomp olejowych, inżynierowie położyli wyjątkowy nacisk na uniknięcie znanych wszystkim przyczyn uszkodzeń, występujących najczęściej w montowanych fabrycznie produktach.

Założeniem inżynierów pracujących nad projektem, było przede wszystkim osiągnięcie dłuższej żywotności pompy. W tym celu zmieniona została konstrukcja wirników. Mianowicie w geometrii wewnętrznej urządzenia udało się zredukować liczbę komór oleju z ośmiu do siedmiu. Zwiększona została ich objętość, jednak na tym koniec, bowiem specyfikacja techniczna nie zmieniła się wcale. Wieńce zębate napędu wykonane zostały ze stali azotowanej. Charakteryzują się dzięki temu większą odpornością na porowatość oraz zużycie. Dodatkowo ich ogromną zaletą jest wyjątkowa wytrzymałość, która prowadzi do bezawaryjnej pracy przez długi czas.

Wyczerpujące testy to podstawa

Zakończenie pracy przez projektantów, wcale nie było terminem wypuszczenia produktu na rynek. Nadszedł bowiem czas na intensywne badania, mające na celu wyjątkowo skrupulatne i dokładne sprawdzenie efektów pracy projektantów. Pompy olejowe musiały wzorowo wręcz zdać egzamin z pracy pod pełnym obciążeniem w oryginalnym silniku MAN. Było to ogromne wyzwanie dla całego zespołu koncernu MAN. Dopiero po przejściu wszystkich testów inżynierowie, którzy byli odpowiedzialni za ich przeprowadzenie, dopuścili pompy do produkcji seryjnej.

MS Motorservice International GmbH oferuje obecnie pompy jako kompletne zestawy części zamiennych. W ich skład wchodzą między innymi, wszystkie niezbędne śruby i uszczelki, co znacznie ułatwia i przyspiesza montaż pompy. Zamawiając produkt wspomnianej w tym artykule firmy, otrzymujesz produkt wstępnie zmontowany. Dzięki czemu oszczędzasz jeszcze więcej czasu. Jeżeli myślisz, że testy wypuszczanych na rynek produktów już dawno się zakończyły, to jesteś w błędzie. Do dzisiaj, każda pompa oleju, które wypuszczana jest na rynek, poddawana jest szczegółowym testom. Wszystko po to, aby Klienci mogli cieszyć się w pełni sprawnymi produktami, które ułatwiają im pracę.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest