MAN TGL 12.220 4×2 dane techniczne – sztywne podwozie i czterocylindrowy silnik

22 lipca 2021 | MAN TGL, Warto wiedzieć

Seria MAN TGL jest propozycją lekkich i średniolekkich samochodów ciężarowych, których produkcję MAN rozpoczął w 2005 roku. Wśród nich możemy odnaleźć również model MAN TGL 12.220 4×2 dane techniczne, któremu chcielibyśmy poświecić trochę czasu i uwagi.

MAN TGL 12.220 4×2 to propozycja ciągnika siodłowego ze sztywnym podwoziem, który napędzany jest czterocylindrowym silnikiem z serii D0834. Jego moc wynosi 220 KM/162kW. Rozwiązanie to jest najmocniejszym motorem o pojemności 4,6 litra. W dodatku spełniającym normę spalin Euro 6. MAN TGL 12.220 4×2 dane techniczne oraz dodatkowe wyposażenie sprawiają, że model może stać się ciekawą alternatywą dla innych lekkich ciężarówek tego typu. Poszukując więc wytrzymałych rozwiązań można pokusić się o rozważenie zakupu tego modelu.

MAN TGL 12.220 4×2 dane techniczne kabiny i nie tylko

Model ten dostępny jest z dwoma rodzajami kabin: CC – kompaktową, wąską o średniej wysokości lub DN – podwójną. Pierwsza ma wymiary zewnętrzne: 1620mm x 2240mm (długość i szerokość) oraz wewnętrzne: 1550mm x 2070mm. Wysokość tunelu silnika wynosi 260/140 mm. Kabina posiada dwa miejsca siedzące (opcjonalnie 3). W przypadku drugiej propozycji mowa jest o 6 miejscach siedzących (opcjonalnie 7). Dobrze wyposażona szoferka oraz schowki zapewniają odpowiednią ilość miejsca do przechowywania niezbędnych rzeczy każdego kierowcy zawodowego. Efektowna deska rozdzielcza z czarno-białym wyświetlaczem pozwala bez trudu odczytywać wskazania znajdujących się na niej zegarów. Wygodne fotele z podłokietnikami oraz leżanki sprawiają, że nawet niedługie przerwy od pracy pozwolą efektywnie zrelaksować się i nabrać sił na kolejne kilometry.

Zawieszenie pneumatyczno-mechaniczne – gwarancją odpowiedniej stabilności jazdy

Dzięki odpowiednio dopasowanemu do całości rozstawowi osi wynoszącemu 3050mm MAN TGL oraz mechaniczno-pneumatycznemu zawieszeniu kabiny auto to dobrze prowadzi się po drogach. Jest stabilne zapewniając tym samym odpowiedni komfort jazdy swojemu użytkownikowi. Przednia oś wyposażona została w resory paraboliczne, tylna zaś w poduszki powietrzne, a dodatkowo zamontowano również stabilizatory przechyłu. To właśnie takie rozwiązanie sprawia, że jadąc tą ciężarówką mamy odczucie, że trzyma się ona dobrze drogi, dzielnie znosząc nierówności nawierzchni szczególnie na naszych polskich drogach. Za sprawą zautomatyzowanej skrzyni biegów TipMatic jazda staje się dużo bardziej oszczędna i ekonomiczna. Dlatego właśnie uważamy, że auto godne jest uwagi każdego zawodowego kierowcy.

Dane techniczne - TGL 12.220 4x2 MAN
Dopuszczalna masa całkowita12 t
Moc silnika164.1 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaC
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro VI
Rozstaw osi3050 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówA/man.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest