Mercedes-Benz Atego 1324 K 4×2 dane techniczne – samochód wart uwagi?

22 lipca 2021 | Warto wiedzieć

Poszukując wytrzymałego rozwiązania z dziedziny ciągników siodłowych ze sztywnym podwoziem, możesz natrafić na kilka sensownych propozycji dostępnych na naszym rynku. Mowa tutaj między innymi o samochodzie z oferty Mercedes-Benz. Model Atego 1324 K 4×2 z napędem na jedną oś to efektowny pojazd z podwoziem wywrotki, którego dopuszczalna waga brutto wynosi 13,5 tony.

Zawieszenie, zarówno przednie, jak i tylne wraz ze sprężynami stalowymi, parabolicznymi i standardową ramą sprawiają, że samochód prowadzi się stabilnie. Nawet po naszych drogach. Zaletą jest to, że jego eksploatacja nie należy do najdroższych. Znajdujący się pod maską sześciocylindrowy silnik spalinowy o mocy 175kW oraz alternator 28 V/100A sprawdzi się nawet podczas wymagających podróży. Układ napędowy wyposażono w ogranicznik prędkości do 90 km/h oraz hermetyzację hałasu zgodnie z ECE. Dodatkowo Atego 1324 K 4×2 posiada manualną skrzynię biegów, układ kierowniczy ze sterowaniem ZF 8095, pojedynczą PTO i PTO MB. A do tego wszystkiego odznacza się transmisją G 90-6/6.70-0,73. Z pewnością Mercedes-Benz Atego 1324 K 4×2 dane techniczne sprawiają, że auto jest godne uwagi.

Jako baku użyto plastikowego zbiornika paliwa o pojemności 120 litrów wraz z AdBlock o pojemności 25 litrów. Wszystko to sprawia, że auto spełnia wymagania dotyczące emisji spalin na poziomie EURO VI. Dzięki temu staje się wyjątkowo ekologicznym rozwiązaniem. A prawdą jest, że coraz częściej kierowcy przykładają do tego wagę. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy to świadomość dotycząca zanieczyszczenia środowiska jest dość wysoka.

Dodatkowe wyposażenie podnoszące standard jazdy

Kompaktowa kabina typu S ClassicSpace z wydłużoną o 180 cm ścianą tylną zwraca uwagę przestronnym wnętrzem i smukłą sylwetką. Jej wymiary zewnętrzne wynoszą 2295 mm x 1830 mm, a kolei wewnętrzne 2000 mm x 1510 mm. Dzięki odpowiedniej stylistyce oraz wyposażeniu kabina zapewnia odpowiedni komfort pracy. Ponadto wnętrze z klasycznym kokpitem odznacza się wysoką jakością wykończenia, a dodatkowe akcesoria takie jak tempomat czy tachograf zapewniają bezpieczną pracę każdemu z użytkowników. Wygodny, amortyzowany fotel kierowcy zapewnia wysoki komfort nawet podczas jazdy po nierównej nawierzchni. Model posiada również osłonę przeciwbryzgową, a także osłonę podwieszaną zgodną z ECE.

Prezentowana przez nas ciężarówka Mercedes-Benz Atego 1324 K 4×2 jest jedną z ciekawszych propozycji dostępnych na naszym rynku. Zwłaszcza pod względem wytrzymałości i wydajności pracy.

Dane techniczne - Atego 1324 K 4x2 Mercedes-Benz 
Dopuszczalna masa całkowita13.5 t
Moc silnika175 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaS cab
ClassicSpace
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro VI
Rozstaw osi3260 mm
Masa całkowita zestawu24 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!